wtorek, 19 lipca 2011

SEO i ty.

Co zrobić, żeby prowadzony przez nas serwis cieszył się sławą a także miał dużą cyfrę wyświetleń? Ciekawe, unikalne artykuły? Schludny i czytelny design witryny? W przypadku sklepu ogromny asortyment i niskie ceny? Na pewno wszystkie te czynniki są ważne, jednak co z tego, jeśli nikt nie będzie potrafił trafić na naszą witrynę przez wyszukiwarkę? Aby to umożliwić, należy zająć się optymalizacją strony.


Przebieg optymalizacji witryn jest określany także pozycjonowaniem, w skrócie SEO. Chodzi o to, żeby po napisaniu trafnej frazy odnośnik do naszej strony znajdował się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Żeby nam się to udało, należy funkcjonować dokładnie według ustalonych zasad. Przede wszystkim należy uchwycić zasadę działania algorytmów w wyszukiwarkach.


Optymalizację należy zacząć od doboru słów nadrzędnych, dzięki którym można będzie trafić na naszą witrynę. Im popularniejsze frazy, tym trudniej wypozycjonować serwis. Z kolei mało popularne wyrażenia nie zapewniają kolosalnej liczby wyświetleń. Po wybraniu wyrażeń głównych powinno się zoptymalizować kod witryny. Chodzi o to, żeby uprościć robotom indeksującym jej przeskanowanie i umieszczenie wyżej w wynikach wyszukiwania. Trzeba trzymać się prawidłowych standardów internetowych, ważna też jest prędkość ładowania strony.

Kolejnym krokiem jest optymalizacja treści. Ma być czytelna dla zwiedzających. Poza tym należy w esencję wplatać wybierane przez nas słowa główne. Na koniec należy poprawić budowę wewnętrzną odnośników. Im ich sieć jest gęstsza, tym świetniej będzie pozycjonowana nasza stronica.

2 komentarze:

  1. Najlepiej wziąć się samemu za pozycjonowanie. Ja od dwóch lat korzystam z SeoAddera i jestem w pełni zadowolony. Nie muszę korzystać z usług firm.

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro już jesteśmy w temacie pozycjonowania, wtrące swoje trzy grosze. Interesuje się pozycjonowaniem od dawna i mam z tym styczność na co dzień. Czym warto pozycjonować aby efekty były zadowalające? Automatem! Jakim? Na rynku jest tylko jeden warty uwagi : Adder 8. Znajdziecie go na www.seoadder.info Polecam!

    OdpowiedzUsuń