wtorek, 19 lipca 2011

Goodle AdSense

Linki sponsorowane stały się niesamowicie popularną formą reklamy w ostatnich latach. Sposobność umiejscowienia własnej reklamy w rezultatach wyszukiwania tak, że jej istota jest blisko związana z frazą wyszukiwaną przez użytkownika, stała się niesamowicie pociągająca dla przedsiębiorców. Kompania Google postanowiła jednakże pójść o krok dalej, tak właśnie powstało Google AdSense.

Google AdWords scalone z AdSense rozmieszcza ogłoszenia nie tylko w wynikach wyszukiwania Google, lecz także na serwisach internetowych osób współpracujących z przedsiębiorstwem. Pozwolę sobie przytoczyć przykład upraszczający zrozumienie reguły operowania usługi. Dajmy na to, że serwis internetowy współpracujący z Google AdSense umieszcza wpis, w którym kilka razy pada wyrażenie „zegarek”. Boty Google wyszukują to i umieszczają trafną reklamę w wykupionym miejscu. Za każde kliknięcie w odnośnik jednostka wykupująca reklamę płaci Google, które potem część profitu przesyła posiadaczowi serwisu.

Wielu początkujących blogerów korzysta z usług Google AdSense, bowiem zainteresowanie ich stroną jest za małe, aby ktoś chciał bezpośrednio wykupywać na niej miejsce reklamowe. Google nie czyni tego kłopotu, bowiem i tak płaci od pojedynczego kliknięcia w reklamę adekwatną do sensu wpisu.

Niestety, Google AdSense ma też swoje minusy. Jednostka pozwalająca umieszczać reklamy na swojej witrynie może usiłować sama nabijać im wyświetleń, żeby zwiększyć swój profit. Traci na tym przedsiębiorca umieszczający anons. Na szczęście w ostatnich latach Google bardzo zaostrzyło inspekcję kliknięć w reklamy, zwiększyło w ten sposób procent wykrywania oszustów.

2 komentarze:

  1. Z google adsense powiedziałbym, że każdy początkujący korzysta... Zawsze to jakiś sposób na zarobek.
    Od siebie dorzuce www.seoadder.info - ciekawe rozwiązanie, pomocne w pozycjonowaniu. Powinieneś wypróbować.

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro już jesteśmy w temacie pozycjonowania, wtrące swoje trzy grosze. Interesuje się pozycjonowaniem od dawna i mam z tym styczność na co dzień. Czym warto pozycjonować aby efekty były zadowalające? Automatem! Jakim? Na rynku jest tylko jeden warty uwagi : Adder 8. Znajdziecie go na www.seoadder.info Polecam!

    OdpowiedzUsuń