wtorek, 19 lipca 2011

Kampanie reklamowe PPC

Kampania PPC jest metodą kampanii reklamowej opierającą się na zdobywaniu miejsca reklamowego w wyszukiwarkach internetowych bądź wyspecjalizowanych katalogach, zleceniodawca płaci właścicielom witryny za każde wejście użytkownika w link. Po wprowadzeniu przez potencjalnego klienta danego słowa, wyszukiwarka otwiera listę ofert, które do niego pasują.
Głównym założeniem takiej reklamy jest zaciągnięcie użytkownika do wejścia w naszą reklamę i udania się na stronę, do której kieruje. Jednym ze sposobów mierzenia efektywności oferty jest zliczenie, ile osób skorzystało z oferty reklamowej, kolejnym czynnikiem jest sprawdzenie liczby kliknięćw samą reklamę.
Przy kreowaniu reklamy PPM najważniejsze jest to, żeby wyróżniała się od reklam konkurencji. W obszernych katalogach trzeba proponować coś, czego nie posiadają inni, inaczej zatraci się w czeluści wyszukiwarki. Ważne, żeby podać swoje najważniejsze atuty w tytule anonsu, użytkownik nie ma chęci zagłębiać się w drobnostkową treść, woli posiadać wszystko wręczone na tacy.

Czym powinieneś zachęcić możliwego? Możesz zaproponować mniejsze opłaty niż konkurencja. Alternatywnym sposobem jest zaoferowanie rozbudowanej pomocy technicznej, szybkiego i owocnego kontaktu z miłą i uczynną obsługą. Inni wychwalają w reklamie szeroki asortyment towarów, zachęcający bardziej wymagających klientów, wtedy niewielka cena nie gra aż takiej roli. Nieważne, jaką drogę wybierzesz, musisz pamiętać, żeby skutecznie dotrzeć do możliwych klientów, należy świetnie wybrać tytuł. Bądź świadom tego, że klient w oceanie informacji panującym w sieci bardzo sprawnie wybiera informacje, nudne reklamy odrzuca bez głębszego zastanowienia w ułamku sekundy.

2 komentarze:

  1. Kampanie PPC w połączeniu z Adderem? Mieszanka wybuchowa, serwery na pewno nie wytrzymają.

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro już jesteśmy w temacie pozycjonowania, wtrące swoje trzy grosze. Interesuje się pozycjonowaniem od dawna i mam z tym styczność na co dzień. Czym warto pozycjonować aby efekty były zadowalające? Automatem! Jakim? Na rynku jest tylko jeden warty uwagi : Adder 8. Znajdziecie go na www.seoadder.info Polecam!

    OdpowiedzUsuń