wtorek, 19 lipca 2011

Poczycjonowanie w czarnym kapeluszu

SEO (Search engine optimization) to niewątpliwie nic innego, jak tylko pozycjonowanie stron www w wyszukiwarce z wykorzystaniem adekwatnie dobranych fraz. Niemniej jednak, zanim wyselekcjonujemy spółkę, której zlecimy wypozycjonowanie naszego serwisu www, to powinniśmy w pierwszej kolejności dowiedzieć się tego, w jaki sposób owa firma ma intencja osiągnąć zamierzony wcześniej wynik, czyli zagwarantowanie naszej witrynie wysokiej pozycji. Jak się albowiem okazuje w praktyce, usługa pozycjonowania stron pozycjonowaniu jest nierówna. Na rynku egzystuje bowiem cała masa ogłoszeń spółek które – nie mówiąc tego kontrahentowi wprost – proponują co prawda pozycjonowanie, jednak do tego celu używają taktyki tak zwanego Black Hat SEO.

Black Hat SEO to nic innego jak jedynie pozycjonowanie stron www z wykorzystaniem taktyk nieścisłych z dyrektywami wyszukiwarek. Działania takie nie są zatem zgodne ze wskazówkami dla webdesignerów, publikowanymi przez wyszukiwarki. Dodatkowo, metody te – choć na początkowy rzut oka mogą wydawać się wydajne – w praktyce są bardzo niebezpieczne dla pozycjonowanej strony internetowej i mogą one wiązać się z koniecznością poniesienia dotkliwych „skutków ubocznych”. Najgroźniejszym ze wspomnianych „skutków ubocznych” jest naturalnie całkowite wykluczenie portalu internetowego z rezultatów przeszukiwania.

Priorytetową cechą działań z zakresu Black Hat SEO jest uzyskiwanie linków prowadzących do pozycjonowanego serwisu www, za pomocą tak zwanego zaplecza pozycjonerskiego. Mówiąc dokładniej, chodzi tu priorytetowo o produkowanie sztucznych stron tzw. presell pages , a dodatkowo „udawanych” katalogów. Z reguły strony takie nie gromadzą całkowicie żadnej, przydatnej dla potencjalnego internauty treści i są one powszechnym spamem. W ten sposób, przez wykorzystanie ułomności algorytmów wyszukiwarek, kreowane są zaplecza z publikowanymi na nich, linkami.

Ten typ pozycjonowania stron świadczony jest z reguły poprzez pozycjonerów działających na własną rękę, nie współpracujących na stałe z żadnymi, większymi agencjami reklamowymi o profilu Interaktywnym. Dlatego warto korzystać wyłącznie z usług oferowanych poprzez rzetelne Agencje reklamowe, a najlepiej takie, które są w posiadaniu certyfikatów partnerskich Google.

2 komentarze:

  1. Zawsze mnie zastanawiało, po co brać się za nielegalne metody jak można szybko i legalnie Adderem wypozycjonować witrynę..

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro już jesteśmy w temacie pozycjonowania, wtrące swoje trzy grosze. Interesuje się pozycjonowaniem od dawna i mam z tym styczność na co dzień. Czym warto pozycjonować aby efekty były zadowalające? Automatem! Jakim? Na rynku jest tylko jeden warty uwagi : Adder 8. Znajdziecie go na www.seoadder.info Polecam!

    OdpowiedzUsuń