wtorek, 19 lipca 2011

Rekama w sieci się opłaca!

Coraz więcej przedsiębiorstw i kontrahentów porzuca standardowe metody reklamy, czyli zawiadomienia w prasie, telewizji, na billboardach czy w radiu. Wybiera za to najmłodsze i najszybciej rozwijające się środowisko – Internet.

W jaki sposób można reklamować się w Internecie? Najbardziej podstawowym i zbliżonym do pozostałych form reklamy rodzajem jest wykupienie miejsca reklamowego w danym serwisie internetowym i zlokalizowanie tam swojej reklamy z linkiem do witryny internetowej przedsiębiorstwa. Metoda ta może jest wydajna, jeśli reklamę zamieścimy w dużym i popularnym serwisie odwiedzanym przez tysiące internautów dziennie, niestety im wyższa ilość adresatów, tym cena wyższa.Innym sposobem uzyskującym w minionych latach kolosalną sławę jest wykupienie linków sponsorowanych. Polega to na tym, że gdy użytkownik podaną przez nas frazę wprowadzi do wyszukiwarki, pierwsze parę rezultatów to będą reklamy. Kolosalnym walorem tej strategii jest łatwe trafienie do właściwej grupy docelowej a także różny sposób sumowania opłat. Często wykorzystuje się w takim przypadku metodę PPM, czyli należność za każde kliknięcie w obwieszczenie. W ten sposób łatwiej doglądać budżet reklamy a także w miarę konieczności można bez kłopotu rozszerzać bądź obniżać liczbę adresatów.

Nieważne, którą metodę przyjmiemy, należy pamiętać, że reklamowanie się w Internecie znacząco różni się od tradycyjnych metod. Trafne wykorzystanie rosnącego potencjału sieci pozwala na osiąganie znacznie lepszych rezultatów przy niższych nakładach. Pamiętaj, że przyciągające wzrok motto reklamowe to połowa triumfu!

2 komentarze:

  1. Najbardziej opłacalną reklamą w sieci jest katalogowanie. Zwiększenie ilości odwiedzin naszej strony po takich zabiegach widać niemal po tygodniu. Do katalogowania polecam tylko jedno narzędzie : SeoAdder. Niesamowicie proste i niesamowicie skuteczne!

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro już jesteśmy w temacie pozycjonowania, wtrące swoje trzy grosze. Interesuje się pozycjonowaniem od dawna i mam z tym styczność na co dzień. Czym warto pozycjonować aby efekty były zadowalające? Automatem! Jakim? Na rynku jest tylko jeden warty uwagi : Adder 8. Znajdziecie go na www.seoadder.info Polecam!

    OdpowiedzUsuń